Przekraczasz mistyczną bramę, okalaną bluszczem, korony liściaste osłaniają drogę, czyniąc ją ciemną i magiczną. Drzewa powykręcane, jak zatrzymane w tańcu, mgła jak oddech Boga, ciepło drzewca z ognia na środku polany, ukrytego w międzylesiu. W głębi grota, jaskinia skalna; półki i rozpadliny skalne są dla większości domem.


Stado:
♀: 10 | ♂: 4

Ogłoszenia:
- Zapraszamy na Discord.


Zapraszamy w Nasze szeregi!

Regulamin i Zapisy

Dołączanie


Aby dołączyć, zostaw w komentarzu swój e-mail oraz imię postaci. Nie czekaj zbyt długo z zaakceptowaniem zaproszenia, w przeciwnym razie może zostać wycofane. Na podany adres mail dostaniesz zaproszenie - postępuj zgodnie z instrukcjami w nim zawartymi. Następnie napisz notkę powitalną, postaraj się to zrobić w ciągu tygodnia/dwóch.

Karta postaci


Twoim pierwszym postem na blogu powinna być karta postaci. Jest to wizytówka Twojej postaci, a więc pamiętaj, aby zawierała ona wszystkie podstawowe o niej informacje. Nie wymagamy stosowania się do jakiegoś schematu, karta postaci to Twoje dzieło. Miej jednak na uwadze, że to blog "stadny", więc twoja postać powinna być zwierzęciem, ludzka forma może być jedną z ewentualnych przemian. Aby ułatwić dla Ciebie proces tworzenia swojej karty, spójrz na poniższe wskazania.

Karta postaci powinna zawierać:
Imię postaci, jej wiek, płeć i gatunek.
Wygląd postaci - słowny lub graficzny.
Zdolności, moce i umiejętności.
Historię.

Im bogatsza karta, tym lepiej!

Zdjęcia należy wybrać jedynie z legalnych galerii, za zgodą autora, przy czym zawsze należy podać właściciela pracy, a także link do jego galerii.

Miłość i potomstwo


Masz pełną swobodę wiązania swojej postaci z postaciami innych autorów, oczywiście za wspólną zgodą i chęcią. Płeć, rasa, gatunek czy wiek wiążących się postaci nie ma znaczenia.

O powstaniu związku możesz poinformować Radę, która doda go do oficjalnych "powiązań".

Masz pełne prawo, wraz ze swoją drugą połówką, organizować imprezy tematyczne na blogu czy Discordzie, takie jak śluby, przysięgi czy rocznice.

Jeśli zdecydujecie się na posiadanie potomstwa, przyłóżcie wszelkich starań, aby nie była to "bezautorska" postać. Znajdźcie dla niej autora lub sami zostańcie autorem tej postaci! Niech Wasze potomstwo uczestniczy w życiu stada jako oficjalny jego członek.

Ogólne zasady


Jesteś członkiem wspólnoty. To, jak postrzegają Cię inni zależy od Twojego zachowania. Staraj się być miłą i sympatyczną osobą, a także odwzajemniaj takie zachowanie!

Treści publikowane na blogu muszą trzymać odpowiedni poziom. Staraj się ograniczać treści wulgarne, jeśli nie są absolutnie konieczne w Twojej twórczości.

Dołączając do bloga, poniekąd zobowiązujesz się uczestniczyć w jego życiu. Rozumiemy, że poza wirtualnym światem masz także swoje życie, więc jeśli przyjdzie taka konieczność, informuj Radę o swojej przyszłej nieobecności lub ewentualnym odejściu. Nie znikaj bez słowa.

Pisząc na blogu, stosuj się do zasad gramatyki polskiej. Pamiętaj o przecinkach, ortografii i innych duperelach naszej ojczystej mowy.

Nie jesteś niezauważony! Jeżeli Twój angaż w życie stada będzie wystarczająco duży, na pewno zostaniesz pochwalony, a Twoje osiągnięcia odnotowane w zakładce "pochwał". Pracując odpowiednio ciężko, możesz osiągnąć status Zasłużonego lub na zawsze zostać zapisanym jako "Duma" stada!

Ten regulamin nie jest dokumentem czy kodeksem. To, że coś nie zostało w nim szczegółowo opisane lub zakazane nie znaczy, że możesz robić, co chcesz. Kieruj się etyką i moralnością w swoich działaniach!

Opowiadania


Jeżeli chcesz, aby Twoje opowiadanie było opowiadaniem grupowym, upewnij się, że są chętni na takie przedsięwzięcie. Poinformuj innych o swoich zamiarach i znajdź grupkę chętnych zanim zaczniesz. Nie stawiaj innych przed wyborem dokonanym, informując bez konsultacji, że to im przypadnie kontynuacja Twojej historii.

Jeżeli Twoje opowiadanie zawiera postacie innych autorów, staraj się oddać ich naturę i charakter najlepiej, jak potrafisz. To bardzo ważne, aby szanować twórczość innych.

Nigdy nie wpływaj znacząco na postacie innych autorów bez konsultacji z ich autorami i bez otrzymania ich zgody! Nie możesz poważnie okaleczyć, zabić, czy wpłynąć na losy innych bohaterów na potrzeby swojego opowiadania, jednocześnie nie mając na to zgody!

Masz pełną dowolność w swojej twórczości, jednak zalecane jest, aby trzymać się ogólnych koncepcji świata. W swoich opowiadaniach możesz pomóc sobie opisami terenów czy opowiadaniami innych autorów, aby całość wydawała się bardziej imersyjna!

Podobnie jak wyżej, w pisaniu i wymyślaniu treści obowiązują Cię zasady gramatyki, etyki, moralności. Nie zapominaj o tym.

Prawo do zmiany Regulaminu ma wyłącznie Rada HOTN.

19 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Twoje konto jest zapisane w autorach, więc czekamy jedynie na KP ;)

   Usuń
 2. azabizx@gmail.com imie:Aleksander

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. oemdzi22@gmail.com | Lilith

  OdpowiedzUsuń
 5. wschodzacy.ksiezyc@gmail.com | Wadera, jeszcze o nieznanym imieniu

  OdpowiedzUsuń