Przekraczasz mistyczną bramę, okalaną bluszczem, korony liściaste osłaniają drogę, czyniąc ją ciemną i magiczną. Drzewa powykręcane, jak zatrzymane w tańcu, mgła jak oddech Boga, ciepło drzewca z ognia na środku polany, ukrytego w międzylesiu. W głębi grota, jaskinia skalna; półki i rozpadliny skalne są dla większości domem.


Stado:
♀: 10 | ♂: 4

Ogłoszenia:
- Zapraszamy na Discord.


Zapraszamy w Nasze szeregi!

FAQ


Karta Postaci


P: Czy KP trzeba napisać od razu?
O: Nie. Możesz odłożyć napisanie KP na później, wpierw z nami pograć, zaznajomić się ze wszystkim, ale możesz też napisać KP od razu.

P: Jak napisać KP? Czy istnieje do niej jakiś wzór?
O: Nie, ale możemy podpowiedzieć co należałoby w niej zawrzeć:
- Najważniejsze: Imię, gatunek/rasa, wiek, płeć, opis wyglądu i/lub podobizna, charakter, umiejętności/moce/przemiany, stanowisko w hierarchii
- Dodatkowo: przydomki, przezwiska/Nicki, pochodzenie, historia, relacje/powiązania/rodzina, ewentualni towarzysze, posiadane przedmioty, kontakt do autora i cokolwiek jeszcze się żywnie podoba.
~Niektórzy wolą mieć KP, w której umieszczą wszystkie informacje oraz każdy najmniejszy szczegół dotyczący postaci; inni zaś wolą mieć ja zwięzłą i krótką, a dodatkowe informacje stopniowo odkrywać przed innymi w czasie gry lub w formie opowiadań.
~Pamiętaj o tym, że jeśli tworzysz już postać, stwórz ją w taki sposób, by moce oraz umiejętności nie były zbyt silne. Prawda, jest to świat fantasy, ale nawet on ma swoje ograniczenia. Więc wiadomo, nieśmiertelne bóstwo, potrafiące jednym dmuchnięciem przenosić góry jest nie na miejscu. Możesz pochodzenie umiejętności oraz mocy opisać w historii jeśli były to zdolności nabyte.
~Historia - opisz co chcesz, jak chcesz. Możesz ją nawet opisać w cyklu opowiadań, jeśli jest długa.

P: Czy KP ma jakieś ograniczenia? Czy postacią ma być zwierzę, czy są dozwolone hybrydy?
O: Możesz grać kim chcesz. Postać musi być zwierzęca, gatunek dowolny, łącznie ze stworzeniami fantastycznymi, mitologicznymi, wymyślonymi przez siebie oraz hybrydami. Dozwolone są też przemiany, również w postacie humanoidalne. (Byleby główną postacią nie był człowiek!)

P: Należałem już kiedyś do stada i zdobyłem różne osiągnięcia, co mi przysługuje?
O: Stanowisko w hierarchii będzie Ci przywrócone za zgodą Rady Stada, jeśli Twoje zadanie jest udokumentowane, a stanowisko, które zajmowałeś znajduje swój odpowiednik w zaktualizowanej hierarchii. Nie tyczy się to jednak stanowisk przywódczych - wtedy następuje degradacja do jednego z podstawowych stanowisk.
Na tytuł Zasłużonego należy zapracować od zera.

Rozgrywka


P: Kiedy już zrobię KP i ją opublikuję, jak mam włączyć się do gry?
O: Zajrzyj na Discord i zagraj z nami na Polanie, lub poczekaj, aż ktoś napisze komentarz pod Twoją KP - jeżeli jesteś niecierpliwy, sam możesz do kogoś napisać!

P: Gdzie toczy się i jak wygląda rozgrywka?
O: Gra toczy się w trzech miejscach: Discord (za każdym razem nowa rozgrywka, nawiązująca do poprzednich zdarzeń - coś a'la nowy dzień), pod Kartami Postaci (między autorami którzy sobie uzgadniają co chcą lub niekoniecznie), w opowiadaniach (gdzie autor wykorzystuje swoją postać lub innych - oddając ich charakter - do stworzenia lub opowiedzenia swojej własnej historii)

Inne


P: Czy HOTN było kiedyś stadem wyłącznie wilków?
O: Nigdy. Z początku było stadem koni, później otworzyło się na wszystkie gatunki zwierząt.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza